0
klanten aantrekken met een blog

Business | Zo verander je je blog in een klantmagneet

juni 13, 2025

Veel blogs zijn eigenlijk dagboeken. Informatief? Soms. Maar winstgevend? Zelden. Als ondernemer wil je klanten aantrekken met een blog. Daar heb je een andere aanpak voor nodig dan wanneer je enkel als dagboek blogt.

1. Schrijf niet over jezelf, maar voor je klant

Je blog is geen plek om over je dag te vertellen, het is een plek om problemen op te lossen. Gebruik je blog om antwoord te geven op vragen die je klanten stellen. Natuurlijk is een persoonlijke touch van toegevoegde waarde maar als je klanten wilt aantrekken met je blogs, zul je ook voor de behoeften van je klanten moeten schrijven.

2. Gebruik klantvragen als inspiratie

Denk aan vragen als:

  • Hoe kom ik hoger in Google?
  • Hoe krijg ik meer bezoekers op mijn website?
  • Waarom levert mijn blog niks op?

Beantwoord die vragen uitgebreid in een blog, mét zoekwoorden erbij. Bedenk je wat jij aanbiedt en welke vragen jouw ideale klanten over deze diensten of producten zouden kunnen hebben. Deze vragen zijn de perfecte inspiratie voor jouw toekomstige artikelen.

3. Optimaliseer op zoekintentie

Wat bedoelt iemand als hij zoekt op “meer klanten krijgen”? Wil hij marketingtips, of een salestraining? Speel daar op in met je content. Bedenk wat de vraag achter de zoekopdracht is en beantwoord die zo uitgebreid mogelijk in je artikel.

4. Sluit af met een duidelijke volgende stap

Bied altijd een vervolg: een gids, een leuke tip op social media, een checklist, een gratis kennismaking, of een dienst. Geef richting. Als je lezer het artikel volledig uitgelezen heeft, is de kans dat diegene meer wilt groot; bied ze op een vrijblijvende manier de optie om nog meer te lezen, een product te kopen of een andere actie te ondernemen.

Wil jij ook meer klanten aantrekken met een blog?
👉 Download mijn gratis SEO-gids voor ondernemers en leer hoe je je blog verandert in een klantmagneet.

Previous Post Next Post

Misschien vind je dit ook leuk:

Leave a Reply

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.